Skip to content

Cam Fabrikaları

Cam sektöründe hem yeni projelerde hem de sıcak ve soğuk tamirlerde refrakter uygulama hizmeti sunuyoruz. Bugüne kadar düzcam fırınları, şişe ve züccaciye fırınları, oksi fırınlar ve İzocam fırınlarında çeşitli çalışmalar yaptık. 1999 yılından itibaren 3 adet düzcam, 12 adet şişe ve züccaciye , 2 adet oksi fırın ve 2 adet İzocam fırını için refrakter uygulamaları başarıyla tamamlanmıştır.

Çok spesifik refrakter uygulamalarının bulunduğu cam sektörü için ekibimizde kaliteli kalıpçılar, tuğla örüm ustaları ve banyo aplikasyoncuları da bulunmaktadır. Bilindiği üzere düz camların banyoları diğer bölümlerin refrakter uygulamalarına göre oldukça spesifik ve çok hassas yapıya sahiptir.

Antrampaj sırasında refrakter genleşmeleri ve çelik hareketleri ile ilgili ilişkilerde bunları dikkatle takip edebilecek mühendis ve teknisyenlerimiz vardır. Bugüne kadar yaptığımız hiçbir fırında zayıf genleşme sonucu oluşan tuğlalar arası boşluklar ve kontrolsüz joint crush’ingler oluşmamıştır. Bu da fırınların çalışma esnasında daha rahat olmasını sağlamaktadır.

Referanslar